یکی از چندین فرآورده پر مصرف سنگ پوکه که برای مصارف گوناگونی استفاده می شود، سنگ پا می باشد . سنگ پا به دلیل دارا بودن ویژگی سایندگی می تواند یکی از لوازم مورد نیاز بهداشتی هر شخص باشد.
این سنگ معدنی کاربرد های گوناگونی دارد که چند مورد آن را در این جا ذکر می کنیم.

سنگ پا برای پاشنه های ترک خورده

پاشنه های ترک خورده مانند کابوس است، اگرچه دردناک نیست، اما بسیار آزار دهنده به نظر می رسد و به پاهای شما جلوه ای زشت می بخشد. اگر ترک پاشنه پا دارید و از ان رنج می برید؛ برای اینکه پاشنه های خود را نرم کنید در ابتدا پاهای خود را در آب صابون خیس کنید. پس از تقریباً 10 الی 15دقیقه پس از استفاده از سنگ پا، به آرامی ماساژ دهید که پاشنه ترک برداشته پوست شما بهبود می یابد. ترک های پا در تابستان ها بسیار زیاد اتفاق بیفتند. این ترک ها در ابتدا درد ایجاد نمی کنند، اما در نهایت، در صورت عمیق تر شدن شکاف، ممکن است باعث درد و دردسر شدید شوند. در صورت عدم درمان طولانی مدت نیز می توانند آلوده و باعث عفونت شوند. بهترین راه برای درمان طبیعی و مؤثر آنها ، استفاده از سنگ پا است.

سنگ پا برای جوش های سر سیاه

بدترین لکه های بدن جوش های سرسیاه بود. و امروزه برای ازبین بردن ان از چسب استفاده می شود ولی این کار درد بسیاری دارد. حتی کرم های حذف جوش های سیاه با زغال فعال شده دردناک هستند. اما یکی از بهتری روش های از بین بردن این جوش ها استفاده از سنگ پا است که باعپث ایجاد هیچ گونه دردی نمی شود ومانند کرم های شیمیایی برای بدن مضر نیست . سنگ پا حتی برای جوش های سر سیاه روی بدن موثر است. فقط توجه داشته باشید که هنگام ماساژ و از بین بردن جوش سرسیاه ، پوست شما نرم و مرطوب باشد.

سنگ پا به عنوان از بین برنده موهای زائد

شما می توانید موهای ناخواسته را بدون اپیلاسیون دردناک، نخ و کرم موهای زاید مضر حذف کنید. با استفاده از فشار ملایم، سنگ پا را روی موها با حرکتی دایره ای مالش دهید تا موها از بین بروند. سپس چند روز به همراه رطوبت تکرار کنید تا تمام موها حذف شوند. این روش بدون درد است و طولانی است.

سنگ پا برای روزنه های پوست

منافذ دردسر بزرگی برای پوست هستند. زیرا اینها همان چیزهایی هسنتند که چربی را حفظ کرده و بعداً به آکنه تبدیل می شود. برای تمیز کردن منافذ کمک گرفتن از سنگ پا بسیار مفید است. اگر منافذ بزرگی دارید، هفته ای یکبار پوست خود را با سنگ پا که طبیعی و ارزان است تمیز کنید، که این اقدام به داشتن پوستی خوب و سالم و تمیز کمک می کند.

سنگ پا برای علامت کشیدگی یا همان ترکهای مزاحم روی پوست بدن

دلایل زیادی برای داشتن علائم کشش وجود دارد و پس از داشتن علائم کششی، برطرف کردن آن دشوار است. اما در حال حاضر با استفاده از سنگ پا هنگام دوش گرفتن به صورت روزانه می توانید علائم کشش را کاهش داده و بدون درد سر  آن را برطرف کنید.